Powrót legendy – jabłka liofilizowane w nowym, lepszym wydaniu. Odkryliśmy nietypową odmianę Rubinola – okazała się niezwykle wdzięcznym obiektem do przetwarzania. Twarde, chrupiące, pełny smak – wszystkie te cechy idealnie odnalazły się procesie liofilizacji. Sprawdźcie sami, raczej szybko, bo udało się ich zdobyć tylko 15kg!
Podobne wpisy
Jesienne próbki różeńca górskiego pojechały do laboratorium SGGW
Nasza uprawa składa się między innymi z czterech eksperymentalnych form rhodiola rosea, pochodzących z materiału nasiennego, wyselekcjonowanego w Katedrze Roślin Warzywnych i Leczniczych SGGW….
Szczodrak jest z nami! (krokoszowaty)
W tym roku do naszych upraw dołączył m.in. szczodrak krokoszowaty. Sadzonki przyjechały z SGGW w Warszawie i jak widać, w górskim klimacie mają się całkiem dobrze. Jak…
Goryczka żółta Gentiana lutea – już rośnie na poletku doświadczalnym
200 próbnych sadzonek goryczki żółtej, dostarczone z Katedry Roślin Warzywnych i Leczniczych SGGW, zostało posadzone na poletku doświadczalnym w Zawadce. Starannie przygotowana gleba, odpowiednia…
Pierwsze tegoroczne owoce już zliofilizowane
Rozpoczął się sezon owocowy, więc i my działamy. W tym roku zaczynamy od truskawek odmiany allegro. Drobne, wymagające dużo pracy, ale pełne smaku. Pierwsze owoce już…
Różeniec i goryczka w rozsadniku
Tegoroczne przygotowania do produkcji sadzonek już na półmetku – tak wyglądają nasze kiełkujące różeńce i goryczka żółta. Odpowiednie światło, temperatura i wilgotność pomagają im szybko przyrastać….
Pierwsze zbiory tymianku i cząbru górskiego
W tym roku po raz pierwszy zbieramy tymianek i cząber górski, które wyrosły na Zawadce. Zahartowane w górskim klimacie, powinny zawierać znacznie więcej olejków eterycznych…